PAKT-ASSASIN

ASSASSIN PAKT |ŚWIAT GAMMA|


#1 2008-03-10 23:29:09

Rolandos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 33
Punktów :   

Dylemat gdzie założyć kolonie...

Mam problem ;p jestem na wyspie z kryształem, czyli mój surowiec nabierze na znaczeniu dopiero później gdy badania zaczną bardzo długo trwać ale to ma teraz tylko takie znaczenie że potrzebuje dwóch podstawowych surowców: wina i marmuru, a wy potrzebujecie w sumie tylko jeden (marmur). I teraz przychodzi dylemat... Założyć kolonie tam gdzie jest marmu czy tam gdzie jest wino?

Wyspa z winem da mi ten plus że moja ludność będzie bardzo szybko się rozwijać, a za tym idzie że będzie sporo rąk do pracy i sporo ludzi będzie płacić podatek ale za to nie będe mógł budować za wiele bo przecież wyspa obok z marmurem ma graczy totalnych noobów...

Wyspa z marurem ma ten plus że będe mógł budować ale za to będe miał niski stan zadowolenia społeczeństwa przez co mniej ludzi którzy będą pracować i płacić podatek.

Doradźcie mi bo nie mam pojęcia co robić bo od tego zależy czy będe oszczędzać od tej chwili na marmurze by potem coś mieć czy obniżyć racje wina dla ludu

Offline

 

#2 2008-03-11 07:54:47

Drus

Administrator

9235995
Skąd: Kozie
Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 682
Punktów :   

Re: Dylemat gdzie założyć kolonie...

Hmm ja jestem na wyspie z marmurem i chyba wiadmo że będe się kolonizował na winku Chyba lepiej zakolonizuj winko. Będzi potrzebne przez cały czas jak gramy, a marmur powoli będzie mniej wykorzystywany. Pierwsza kolonia winko posatw

Offline

 

#3 2008-03-11 08:07:16

Sojer

Administrator

7009582
Skąd: Kozie
Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 9
Punktów :   

Re: Dylemat gdzie założyć kolonie...

tez za winkiem jestem

Offline

 

#4 2008-03-11 09:06:49

belfi

Moderator

694191
Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 39
Punktów :   

Re: Dylemat gdzie założyć kolonie...

WINKO i tylko winko szybko sie rozwijasz ale tez szybko winko sprzedasz lub wymienisz reszte załatwimy my


[img]http://img172.imageshack.us/img172/7624/sshot2008031114uo5.jpg[/img]

Offline

 

#5 2008-03-11 15:13:08

Rolandos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 33
Punktów :   

Re: Dylemat gdzie założyć kolonie...

hm... problem przedewszystkim w tym że od wczoraj cały czas mam 30 marmuru  :\

A i znalazłem poradnik niemiecki w którym napisane jest że:

Gracz zamieszkujący wyspe z marmurem powienien jako pierwsze zkolonizować wyspe z kryształem

Gracz zamieszkujący wyspe z kryształem powienien jako pierwsze zkolonizować wyspe z marmurem

Gracz zamieszkujący wyspe z winem powienien jako pierwsze zkolonizować wyspe z marmurem

Gracz zamieszkujący wyspe z siarką powienien jako pierwsze zkolonizować wyspe z marmure.

I zrobili ranking najlepszej wyspy startowej (obok rankingu pisze dlaczego wg. nich):

1. Wyspa z marmurem (bo jest potrzebny do rozbudowy prawie wszystkich budynków powyżej 3 poziomu)
2. Wyspa z kryształem (bo jest potrzebny do badań ponad dzień na jedno badanie to za długo, a później będzie             po tydzień itd.
3. Wyspa z winem (potrzebne do dodatniego wskaźnika wzrostu populacji)
4. Wyspa z siarką (sprawy militarne które w sumie dopiero w późniejszym etapie gry nabierają na znaczeniu)


A teraz co do marmuru ;p to wiecie żeby się rozbudować to dziennie potrzeba sporo tego, a poziom pałacu na drugą kolonie także wymaga dużo marmuru... Najlepiej by było skombinować szybko 600szt. marmuru i zbudować kolejny poziom pałacu i wtedy będzie po kłopocie ;p ale skąd tyle marmuru wziąźć jeśli te nooby obok mnie olali gre...

Offline

 

#6 2008-08-01 21:47:10

Lysix

Gość

Re: Dylemat gdzie założyć kolonie...

Jak jestes na krysztale to walnij sie na marmur bo bez marmuru nie bedziesz mogl rozbudowac palacu a tym samym nie zalozysz 2 koloni. Krysztal jest potrzebny na 3 poziom palacu;d najpier na marmur pozniej na wino a na koncu na siarke; pzdr

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon-sapphire.pun.pl www.bw-abw.pun.pl www.turniejefifa08best.pun.pl www.mksrpyskowice.pun.pl www.freedom.pun.pl